Van egy mondás, mely szerint a kisbabák első egy éve tűnik a leghosszabb és a legrövidebb időszaknak is egyben. A sok átvirrasztott éjszaka, az aggódás a pocakfájás miatt, a fogacskák kibújása, a mozgásfejlődés miatti alvásborulások mindennaposak. Jellemzővé válik, hogy mire megértünk, megtapasztalunk, megismerünk bizonyos helyzeteket, és hozzá alakítunk valamiféle rendszert, megoldást, addigra egy új helyzet miatt az biztosan változni fog.
Mindeközben ebben az egy évben csodálattal végignézhetjük, hogy hogyan kezdünk el távolabbra látni, hogyan ismerjük meg a saját testrészeinket, hogyan ismerkedünk a világgal, hogyan adatik meg, hogy fokozatosan elkezdünk mozogni, ülni, állni, haladni. Rengeteg információ, rengeteg történés, rengeteg változás, amire hol jobban, hol kevésbé jól tudunk reagálni és adaptálni azokat.
És még a kutyánkról nem is beszéltünk…
Akinek esetleg a változások közepette felborul az addigi megszokott napi rutinja, átkerül a helye máshová, mert a babaszoba miatt ott útban van, máshol utazik a kocsiban, mert ott kell a hely a kismotornak, máskor kap enni, mert a korábbi etetési idő egybe esik a fürdés idejével. Persze mindezek mellett esetleg megsokszorozódik az asztalról leesett ételek esete, több lesz a futkározás és a kergetőzés, a séta ideje, gyakoribbak a nagyobb kirándulások. Szinte napról napra változunk mi is, és az életünk is. Alakul, formálódik.
- Rendben, de hogyan fogom a gyermeket és a kutyát összeszoktatni?
- Honnan tudom, hogy mikor jó ez az ismerkedés, és hogyan látom, ha ez feszült?
- Ha dobom a labdát a kutyának, a gyereket is érdekli. Mit engedek és mit nem a játékban?
- Hogyan vonjam be a gyermeket a kutyával való foglalkozásba, egyáltalán mikortól van erre szükség?
A „Kisgyermekkel és kutyával az élet” kurzust azért hoztam létre, hogy a saját tapasztalataimmal segítselek benneteket abban, hogy hogyan szervezzük a mindennapjainkat, miután a kisbaba elindult, és már nem a babakocsira, hanem a kismotorra, futóbiciklire van szükségünk. Ahogyan nő a gyermek és változik, hogyan vonhatjuk őt bele a kutyával való tudatosabb kapcsolódásba.
Így épül fel a kurzus:
- 10 gyakorlati kutyás alkalommal találkozunk, ahol az alap feladatokat segítségül hívjuk a kapcsolatunk javításához, szorosabbá tételéhez, és a kutyánk valódi megértéséhez. Az alap feladatokat az élethelyzettel kapcsolatos specializáció gyakorlásával egészítettük ki, mint pl. a behívás tanítás, autóból kiszállás, várakozás tanítás, láb melletti séta esetében.
- a kurzus ideje alatt heti egy alkalommal az online térben találkozunk, és a kutyá(i)nk megsegítésére fókuszálva részletesen átbeszéljük ezt az időszakot konkrét példákkal tanácsokkal.
A „Kutyás élet egy csecsemővel” kurzus díja:
- most bevezető áron 75.000 Ft, mely két részletben is fizethető.
- amennyiben egyösszegű befizetést választotok úgy további 5.000 Ft kedvezménnyel a teljes díj 70.000 Ft
A kurzus időpontjai:
- Gyakorlati alkalmak (szombatonként)
- Elméleti alkalmak: (szerdánként)
A kurzus helyszíne:
- a gyakorlati alkalmakat Veresegyházon tartjuk;
- az elméleti alkalmak a Zoom felületén kerülnek megrendezésre.
Várlak Benneteket szeretettel!